Case study

System zarządzania sprzedażą bezpośrednią dla WSiP

Softhis przygotował dla Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych dedykowane rozwiązanie informatyczne, które wspiera wewnętrzne procesy zarządzania firmą. WSiP to największy i najprężniej rozwijający się wydawca edukacyjny w Polsce, posiadający w ofercie ponad 1,5 tys. publikacji.

Co zaproponowaliśmy?

Istniejące rozwiązania nie spełniały złożonych wymagań klienta, w związku z czym w toku prac analitycznych, warsztatów i licznych spotkań wypracowano koncepcję kompleksowego systemu dedykowanego - zaawansowanego i skomplikowanego pod względem produkcyjnym, a jednocześnie elastycznego i intuicyjnego w obsłudze.

Stworzona platforma ma za zadanie wspierać pracę działu sprzedaży i marketingu oraz upraszczać procesy jakie zachodzą w organizacji.

Produkcja i wdrożenie

Narzędzie zakresem działania obejmuje kluczowe sfery działalności WSiP. Służy do definiowania warunków sprzedaży oraz prowadzenia i obsługi sprzedaży bezpośredniej, usprawniając codzienną pracę wydawnictwa. Jednym z elementów wdrożenia była integracja nowo powstałego systemu z już istniejącymi rozwiązaniami informatycznymi, które funkcjonowały we WSiP. Prace trwały kilka miesięcy, przebiegały w dużym tempie, a ich realizacja uwzględniła specyfikę rynku i nieprzekraczalne terminy związane z cyklem wydawniczym.

Podstawowe cechy systemu informatycznego przygotowanego dla WSiP:

  • optymalizacja wewnętrznego systemu zamówień WSiP,
  • konfigurowanie warunków transakcji i składanie szczegółowych zamówień online przez poszczególnych konsultantów sprzedaży bezpośredniej, 
  • kalkulowanie kosztów zamówień dla szkół dowolnego segmentu edukacyjnego, skraca czas trwania procesu i obniża koszty sprzedaży.

To już czwarty projekt, jaki z powodzeniem został zrealizowany dla WSiP. Inne projekty zrealizowane z powodzeniem na zlecenie WSiP to m. in. platforma kursów maturalnych zdasz.to oraz zaawansowany system typu single sign-on (SSO) służący do autentykacji i autoryzacji użytkowników wszystkich usług internetowych WSiP.

WSiP

Opinia klienta

”Współpraca z Softhis, wykonawcą projektu informatycznego, zaowocowała wykonaniem systemu zarządzania sprzedażą bezpośrednią na zamówienie dla WSiP. Wykonawca był odpowiedzialny za prace projektowe obejmujące specyfikację oraz architekturę, prace programistyczne i wdrożenie platformy. Zespół Softhis dał się poznać jako wiarygodny i profesjonalny partner, z którym z powodzeniem zrealizowaliśmy kolejny projekt oraz budujemy długofalową relację biznesową.”

Maksymilian Szeliga

Head of IT, WSiP

Interesuje Cię wykonanie oprogramowania dedykowanego dla firmy? Chcesz podjąć współpracę?

Formularz kontaktowy

 

Softhis

ul. Fabryczna 20 A, 31-553 Kraków
tel.: +48 12 350 55 55
fax.: +48 12 378 33 31
e-mail: office(at)softhis.com