Case study

Woblink zmienia rynek

  • On-line www.woblink.com
  • Klient Wydawnictwo Otwarte
  • Integracje AppStore, Facebook, Adobe Content Server, autorski system DRM.
  • Zrealizowano maj 2011

Wydawnictwo Otwarte postanowiło wprowadzić rewolucję na polskim rynku czytelnictwa, wykorzystując najnowsze technologie. Wyzwaniem było stworzenie kompleksowego, wieloplatformowego rozwiązania umożliwiającego funkcjonowanie Woblink na komputerach i urządzeniach mobilnych.

Co zaproponowaliśmy?

To było duże wyzwanie. Do tej pory na polskim rynku nie powstało tak skomplikowany system, który umożliwiał przeniesienie wszystkich wymogów dzisiejszego czytelnika na urządzenia mobilne i stacjonarne. Aby Woblink przyjął się na rynku, musiał gwarantować odpowiednią funkcjonalność, bezpieczeństwo i przyjazny interfejs dla użytkowników.

Produkcja i wdrożenie

Efektem współpracy Wydawnictwa Otwartego i zespołu Softhis jest zaawansowany system informatyczny obsługujący serwer, portal, urządzenia mobilne oparte na iOS oraz Android, a  także komputery PC. Unikalność rozwiązań polega na tym, że po raz pierwszy w tak skomplikowanym systemie udało się połączyć ze sobą popularne na rynku urządzenia pozwalające na odczyt e-booków. Bez względu na to, z czego skorzystamy – w prosty sposób możemy dokonać rejestracji oraz zarządzać swoim kontem. Każdy użytkownik ma możliwość kupowania e-książek oraz tworzenia własnych, wirtualnych półek z ulubionymi pozycjami. Aby zawsze być pewnym dobrego wyboru, mamy do dyspozycji pełny opis książki, a nawet jej fragmenty.

Serwis www, będący częścią całego systemu, posiada liczne funkcjonalności społecznościowe umożliwiające komunikację z innymi użytkownikami. Można obserwować ich półki, współtworzyć grupy tematyczne, brać udział w dyskusjach, informować o aktualnie czytanej książce czy wystawiać komentarze. Wszystkie pozycje ksiażkowe zostały zebrane w katalogu, który można porządkować.

Indeks wydawnictw oraz zbiór informacji o autorach przygotowany przez zespół Wydawnictwa Otwrtego, stanowi swoiste kompendium wiedzy dla czytelników. Aby ułatwić wyszukiwanie i dokonanie wyboru wszystkie pozycje książkowe zostały zebrane w katalogu, który można porządkować według wybranych wartości. Zawsze znajdziemy dokładnie to, co nas interesuje.


Z technologicznego punktu widzenia bardzo dużym wyzwaniem okazało się zabezpieczenie całego systemu, wynikającego z dużej różnorodności urządzeń i platform. Z tego powodu firma Softhis zdecydowała się na przygotowanie autorskiego sposobu zabezpieczenia materiałów cyfrowych, który od momentu uruchomienia systemu – doskonale chroni przed próbami ataków czy kopiowania treści.

Woblink tworzy spójną całość, pozwalającą użytkownikowi na czytanie ulubionych książek na ekranie urządzeń przenośnych czy klasy PC. Liczne udogodnienia oraz jakość wykonania sprawiły, że grono jego użytkowników stale się powiększa.

Opinia klienta

Ponad półtoraroczna współpraca z firmą Softhis zaowocowała powstaniem platformy Woblink.

Mateusz Tobiczyk

Dyrektor ds. Rozwoju Platformy Woblink

Jak w dobrym kinie, i w tej współpracy, nie brakowało trudnych momentów, zwrotów akcji i walki z przeciwnościami, które dyktował szybko rozwijający się rynek.
Ostatecznie jednak dzięki zaangażowaniu zespołów pracujących przy realizacji projektu udało się zamienić tysiące linijek kodu w innowacyjny i przyjazny system, który pozwala cieszyć się przyjemnością e-czytania na wielu urządzeniach i systemach operacyjnych, a Woblink stał się jedną z najpopularniejszych e-bookowych platform w Polsce."

Interesuje Cię wykonanie oprogramowania dedykowanego dla firmy? Chcesz podjąć współpracę?

Formularz kontaktowy

 

Softhis

ul. Fabryczna 20 A, 31-553 Kraków
tel.: +48 12 350 55 55
fax.: +48 12 378 33 31
e-mail: office(at)softhis.com