Case study

Sprecyzowane wymagania PSO

  • On-line www.pso.pl
  • Klient Polskie Składy Oponiarskie
  • Integracje Oprogramowanie do zarządzania depozytami i rozproszoną siecią sprzedaży
  • Zrealizowano Marzec 2008

Bardzo konkurencyjna branża motoryzacyjna skłania coraz więcej firm do stosowania narzędzi, które sprawnie redukują koszty i poprawiają efektywność działania. Pierwszym krokiem w tym kierunku jest odpowiedni system zarządzania.

Co zaproponowaliśmy?

Przed rozpoczęciem prac projektowych, wykonawca musiał zapoznać się z bardzo sprecyzowanymi wymaganiami Polskich Składów Oponiarskich, wynikających z doświadczenia na wyspecjalizowanym rynku handlowo-usługowym branży motoryzacyjnej. Na kanwie tych informacji zespół Softhis przygotował oprogramowanie, które pełni rolę systemu sprzedażowo-rozliczeniowego i złożonej bazy danych depozytów.

Produkcja i wdrożenie

Za jego pomocą serwisy samochodowe, pełniące rolę dealerów usług flotowych, są w stanie dokonać rozliczeń sprzedaży z centralą oraz zarządzać kalendarzem wizyt kierowców. System daje możliwość pełnej kontroli kosztów i marż, ustalania indywidualnych prowizji dla grup pośredników i klientów. Aplikacja zarządza także depozytami flot, w tym między innymi relokacjami i rezerwacjami nowych opon. Dzięki identyfikacji każdej opony w systemie, możliwe jest śledzenie historii opon i pojazdów, a także szybsze wprowadzanie zleceń do systemu.

Do systemu dostęp mają także kierowcy i administratorzy flot (klienci PSO), mogący składać zlecenia dotyczące swoich depozytów, rezerwować opony, a także śledzić realizowane zlecenia i ich rozliczenia.

System udostępnia rozbudowany moduł faktur (obsługa korekt, specyfikacji faktur, automatycznych eksportów). Aplikacja została również wyposażona w możliwość generowania zróżnicowanych raportów i statystyk, dostosowanych do specyfiki branży (np. raport zużycia opon, czy inwentaryzacja).

Interesuje Cię wykonanie oprogramowania dedykowanego dla firmy? Chcesz podjąć współpracę?

Formularz kontaktowy

 

Softhis

ul. Fabryczna 20 A, 31-553 Kraków
tel.: +48 12 350 55 55
fax.: +48 12 378 33 31
e-mail: office(at)softhis.com