Case study

Księgarnia w Internecie

  • On-line strona on-line
  • Klient Wydawnictwo Literackie
  • Integracje System księgarni internetowej
  • Zrealizowano czerwiec 2011

Coraz częściej kupujemy za pośrednictwem Internetu. Głównie dla wygody czy oszczędności czasu i pieniędzy. Podobnie jest na rynku księgarskim, dlatego sprzedaż w sieci jest łakomym kąskiem dla wydawnictw.

Co zaproponowaliśmy?

Przyjazność interfejsu oraz łatwość zarządzania każdym elementem serwisu – to wytyczne systemu zarządzania przygotowanego przez Softhis dla wydawnictwa Literackiego. Oprócz podstawowych informacji o firmie, książkach i wydarzeniach, system razem z serwisem www umożliwiają sprawne prowadzenie działań promocyjnych.

Produkcja i wdrożenie

Przeglądanie oferty jest niezwykle proste i intuicyjne. Wybierając pozycję użytkownik od razu ma dostęp do opisu książki, ceny, formatu, ilości stron, informacji o autorze czy sugerowanych tytułach, które są proponowane na podstawie analiz zakupów innych osób. Ponadto przed zakupem możemy online zapoznać się z fragmentem książki lub spisem treści. Dodatkowo do użytku oddano szereg materiałów multimedialnych oraz recenzje, które są często dobrą wskazówka dla poszukujących nowych wrażeń literackich. Wszystkie książki, które znajdują się w sprzedaży, zostały ułożone w katalogu, który za pośrednictwem wytycznych jak polski tytuł, oryginalny, autor, fragment nazwy, numer ISBN umożliwi odnalezienie interesującej nas pozycji. Dla ułatwienia, oprócz wyszukiwania standardowego, na stronie z wynikami mamy dostęp do opcji zaawansowanego wyszukiwania.

Projekt obejmuje także kilka rozwiązań, które sprzyjają tworzeniu społeczności, m.in. kalendarium spotkań z autorami książek, konkursy, głosowanie na najlepsze książki – budowanie rankingu, listę życzeń, czyli co użytkownicy chcieliby kupić oraz integrację z portalami społecznościowymi jak Facebook, Twitter oraz YouTube. Aby lepiej poznać potrzeby czytelników, system umożliwia także przeprowadzanie badań ankietowych i sond internetowych.

Interesuje Cię wykonanie oprogramowania dedykowanego dla firmy? Chcesz podjąć współpracę?

Formularz kontaktowy

 

Softhis

ul. Fabryczna 20 A, 31-553 Kraków
tel.: +48 12 350 55 55
fax.: +48 12 378 33 31
e-mail: office(at)softhis.com