Case study

Zdasz.to – e-learning dla maturzystów

  • On-line zdasz.to
  • Klient Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne
  • Cechy szczególne integracja z systemem Konto WSiP (single sign-on), MySQL, MongoDB, funkcje społecznościowe, użycie Tincan Api oraz SCORM.
  • Zrealizowano wrzesień 2014

Zdasz.to jest elektroniczną platformą internetową obejmującą 7 kursów z 5 przedmiotów: matematyki, języka polskiego, biologii, chemii oraz geografii. Kluczowe przedmioty (matematyka i język polski) zostały opracowane do dwóch zakresów kształcenia (podstawowego oraz rozszerzonego), natomiast pozostałe przedmioty są dostępne w zakresie rozszerzonym.

Zdasz.to

Co zaproponowaliśmy?

Główne wyzwania realizacyjne do rozwiązania przez wykonawcę stanowiły ilość materiałów, łatwość korzystania z nich, w szczególności w odniesieniu do przedmiotów takich matematyka czy chemia, oraz dostosowanie aplikacji do wymagań użytkowników mobilnych.

Podstawowym założeniem dla każdego kursu jest umożliwienie użytkownikowi pełnej swobody w korzystaniu z modułów go tworzących. Użytkownik w ramach indywidualizacji nauczania sam decyduje, w jaki sposób i w jakiej kolejności korzysta z materiałów kursu, zgodnie ze swoimi preferencjami. Zapewnia to lepsze panowanie nad postępem prac, zwiększa odpowiedzialność za samokształcenie oraz motywuje do zaplanowania harmonogramu pracy. Mniej świadomy użytkownik otrzyma podpowiedź, jak i w jakiej kolejności przechodzić przez kurs w zależności od uzyskiwanych wyników.

Produkcja i wdrożenie

Aby to osiągnąć Softhis stworzył komponent odtwarzacza treści uczących podawanych w formacie SCORM, wyniki nauczania są zapisywane w międzynarodowym standardzie TinCan Api, zoptymalizowane zostały algorytmy podawania treści uczących, a w pełni responsywny interfejs umożliwia łatwe korzystanie z zasobów na urządzeniach mobilnych. Zdasz.to zostało zintegrowane z niedawno oddanym przez Softhis systemem Konto WSiP, służącym do autentykacji i autoryzacji użytkowników wszystkich usług internetowych WSiP (single sign-on).

Każdy kurs zawiera materiały nie tylko do samokształcenia, ale również do diagnozowania poziomu przygotowania się do egzaminów maturalnych w oparciu o interaktywne elementy systemu. Platforma z kursami uwzględnia zarówno specyfikę użytkownika, jak i aspekty dydaktyczne. Aby korzystanie z platformy było jeszcze ciekawsze, przechodzenie przez kurs uwzględnia zasady grywalizacji.

Jeszcze więcej zobacz na filmie.

 

Interesuje Cię wykonanie oprogramowania dedykowanego dla firmy? Chcesz podjąć współpracę?

Formularz kontaktowy

 

Softhis

ul. Fabryczna 20 A, 31-553 Kraków
tel.: +48 12 350 55 55
fax.: +48 12 378 33 31
e-mail: office(at)softhis.com