Case study

Autenti.com - nowy wymiar podpisu elektronicznego

 • On-line Autenti.com
 • Klient Autenti
 • Cechy szczególne silnik procesów biznesowych Activiti, integracja z GoogleDrive i Microsoft OneDrive, algorytm AES, SSL, notyfikacje push.
 • Zrealizowano wrzesień 2014

Software house Softhis przygotował rozwiązanie będące odpowiedzią na potrzeby usprawnienia współpracy B2B dzięki umożliwieniu elektronicznego zawierania umów w sieci Internet.

Autenti

Co zaproponowaliśmy?

Autenti.com gromadzi firmy i użytkowników biznesowych biorących udział w procesie zawierania umów i pozwala na opracowywanie i szybkie przesyłanie umów do odbiorców zewnętrznych, równocześnie ułatwiając obieg dokumentów wewnątrz firmy. Autenti oprócz standardowego przypadku, gdy są podpisywane umowy pomiędzy różnymi firmami, umożliwia zdefiniowanie swojego własnego procesu (-ów) zawierania umów. Z każdym rodzajem dokumentu skojarzony może być inny przepływ sterowania i informacji.

Platforma może obsługiwać umowy, oświadczenia woli, potwierdzenia odbioru, protokoły czy notatki ze spotkania. Automatyzacja w tym przypadku ma przynieść oszczędność czasu i wyeliminować koszty opóźnienia wynikającego z wysyłania dokumentów na odległość pocztą lub przesyłką kurierską.

Produkcja i wdrożenie

Autenti składa się z modułów, z których każdy jest odpowiedzialny za inny element procesu podpisania i obiegu dokumentów. Są to m.in.:

 • e-podpis – czyli podpisywanie dokumentów elektronicznie za pomocą różnych dostępnych metod,
 • e-wyciąg – wizualizacja podpisów złożonych przez użytkownika,
 • integracje – z Google Drive i Microsoft OneDrive,
 • weryfikator cyfrowy – sprawdzenie faktu podpisania dokumentu oraz weryfikacja jego integralności.

 

 

Poznaj podstawowe korzyści, jakie oferuje Ci Autenti.com:

 • SZYBKOŚĆ - autoryzujesz dokumenty i podpisujesz umowy z prędkością internetowego łącza. Za pomocą Autenti.com bardzo szybko załatwiasz niezbędne formalności. W dowolnym miejscu i czasie autoryzujesz lub podpisujesz dokumenty na platformie. Nieważne gdzie jesteś, w pracy, w domu czy w podróży. Masz stały dostęp do swoich dokumentów.
 • WYGODA - tylko jedno konto, a tak wiele zastosowań. Zakładasz konto, które może służyć do celów prywatnych i zawodowych. Prowadząc kilka inicjatyw możesz przełączać się pomiędzy tożsamościami i tym samym autoryzować dokumenty od różnych partnerów. Korzystasz z uproszczonego logowania już przy rejestracji konta (Google+, Microsoft, Facebook). Następnie załączasz właściwe pliki i wysyłasz je do zainteresowanych. W tym samym czasie możesz wysyłać je do wielu stron jednocześnie. Archiwa przechowujesz na dysku Autenti lub przekazujesz je do dysków zewnętrznych.
 • PEWNOŚĆ - nikt przypadkowy nie wejdzie w posiadanie Twoich umów. Uzytkownik samodzielnie dobiera strony procesu i wskazuje osoby, które mają autoryzować, parafować lub podpisać dokumenty. Dzięki użytym narzędziom Autenti daje gwarancję, iż składany na platformie podpis pochodzi rzeczywiście od wskazanej przez osoby. Użytkownik otrzymuje również zaufany certyfikat w postaci elektronicznego stempla oraz szczegółowy e-wyciąg czynności faktycznych i prawnych. Co ważne, zawierane w ten sposób umowy są prawnie wiążące na terenie całej Unii Europejskiej.
 • BEZPIECZEŃSTWO - bezpieczeństwo i ochrona Twoich danych są najwyższym priorytetem. Nikt bez Twojej wiedzy, nawet my, nie ma dostępu do Twoich dokumentów, które są szyfrowane za pomocą 256-bitowego klucza i bezpiecznie archiwizowane na wybranym przez Ciebie nośniku. Platforma wykorzystuje certyfikat SSL, który szyfruje dane przesyłane drogą elektroniczną pomiędzy serwerem a użytkownikiem i uniemożliwia przechwycenie poufnych informacji. W przypadku urządzeń mobilnych dajemy Ci opcję wykorzystania dodatkowego kodu PIN.
 • OSZCZĘDNOŚĆ - można zapomnieć o drukowaniu i skanowaniu dokumentów, kolejkach na poczcie oraz wizytach kuriera. Już w pierwszych dniach korzystania z platformy Autenti zaobserwujesz wyraźne oszczędności w swojej firmie. Przestaniesz kupować w dużej liczbie pocztowe znaczki, zamawiać dodatkowe ryzy papieru, rzadziej korzystał będziesz z usług pocztowych i kurierskich.
 • AUTOMATYZACJA - notatki, petycje, uchwały, umowy i dziesiątki innych rodzajów dokumentów mogą być wykorzystywane na platformie Autenti w wyjątkowo wygodny i w pełni zautomatyzowany sposób. Autenti zapewnia Ci zautomatyzowany obieg dokumentów pomiędzy firmami, z którymi współpracujesz, a także wewnątrz organizacji, którą sam reprezentujesz. Twórz i zapisuj na platformie treści umów, dokumenty finansowe, kadrowe, uchwały, a nawet notatki ze spotkań. Jeśli potrzebujesz, skorzystaj z gotowych szablonów. Wysyłaj dokumenty do wielu stron jednocześnie. Z Twoich aktywności na platformie Autenti z pewnością zadowoleni będą pracownicy działów: prawnych, administracji, księgowości, finansów, sprzedaży i kadr.

Opinia klienta

Autenti
Softhis stworzył dla Autenti sp. z o.o. kompleksowe rozwiązanie informatyczne - platformę do autoryzacji dokumentów i zawierania umów w Internecie.

Grzegorz Wójcik

CEO, Autenti

Wykonawca projektu był odpowiedzialny za analizę funkcjonalno-techniczną, opracowanie studium wykonalności, architektury i algorytmów oraz integrację z silnikiem procesowym BPM i mechanizmami podpisu elektronicznego. Projekt obejmował także wykonanie platformy www i aplikacji mobilnych (iOS, Android) oraz wdrożenie wykonanego systemu na bezpiecznej, prywatnej chmurze obliczeniowej. Doświadczenie wspólnej pracy nad projektem pozwala nam rekomendować Softhis jako rzetelnego i profesjonalnego partnera w zakresie wdrożeń oprogramowania dedykowanego, integracji systemów i doradztwa IT."

Interesuje Cię wykonanie oprogramowania dedykowanego dla firmy? Chcesz podjąć współpracę?

Formularz kontaktowy

 

Softhis

ul. Fabryczna 20 A, 31-553 Kraków
tel.: +48 12 350 55 55
fax.: +48 12 378 33 31
e-mail: office(at)softhis.com