News

3 sierpnia 2016

Softhis dostarczył oprogramowanie workflow dla BMW Group Polska

Współpraca z BMW Group Polska zaowocowała wdrożeniem oprogramowania klasy workflow, automatyzującego obieg informacji rozliczeniowych dotyczących sprzedaży aut na terenie Polski.

BMW Group Polska zdecydowało się na wybór dedykowanego oprogramowania Softhis Workflow, które ze względu na odpowiednie podejście procesowe i stosowane technologie wspiera realizację celów biznesowych firmy.

System Softhis Workflow opiera się na zoptymalizowanym przepływie informacji i dokumentów pomiędzy dealerami w całej Polsce oraz pracownikami centrali BMW.
Personel nie traci już czasu ręczną obsługę całego procesu. Wszystkie dokumenty znajdują się w jednym systemie i są dostępne dla pracowników zgodnie z nadanymi uprawnieniami. Usystematyzowane procedury przekładają się na komfort pracy, a klientom gwarantuje sprawną obsługę ich potrzeb.

Wyniki sprzedaży w Polsce za rok 2015 wskazują, że o ponad 30% wzrosła sprzedaż pojazdów marek Premium, a liderem jest BMW (9 546 egz.). Podobnie sytuacja rysuje się dla BMW Motorrad Polska. Na 4539 sprzedanych nowych motocykli z silnikami o pojemności powyżej 500 cm3 aż 1141 stanowiły motocykle z Bawarii. Dało to największy procentowy udział w rynku 25,1% oraz wzrost o 16,2% w porównaniu z wynikami z roku 2014.